Napísali o Nás PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Monday, 18 May 2015

                                                                                                                                               15.5.2015

Tento týžden zo zárukou do 15.5.2015 boli vynikajúce bagetky, skoro ako klasické pečivo, musela som Vám to dať na vedomie, dakujem aj za ostatných celiatikov

     

 

                                                                                                                                               19.11.2014

  

 

                                                                                                                                                         31.8.2011

Milá spoločnosť Rusina.

Keby môžem udeľovať ocenenia, Vám by som udelila najvyššie ocenienie spokojného zákazníka s Vašimi výrobkami a to najmä vianočkou a makovníkom.

Tak isto nám veľmi chutia okrúhle koláče plnené marmeládou, myslím, že tie sú tiež z Vašej výroby. Včera sme mali na raňajky opäť Vašu vianočku, a je tak úžasná, že mi to proste nedá a musím Vám napísať. Konkrétne ja jej vždy zjem polku, a to nie preto, že mám taký veľký apetít, ale že sa ju proste nedá prestať jesť. Zbožňujem, ako sa tak jemne spučí, keď sa do nej zahryznem. Máme aj malé morčiatko, a to vždy dostane vianočkový konček, keby Ste videli ako sa do neho hneď pustí. Myslím, že by Vám tiež udelilo ocenenie od najspokojnejšieho domáceho zvieratka :) Študujem v Brne, a keďže tam často ostávam, kupovala som si vianočku aj od českých pekární, no musím podotknúť, že boli oproti Vašej také viac presušenejšie a nechutili až tak skvele. Už asi rok si tam žiadnu vianočku nekupujem, a keď som doma, vždy si nabalím jednu Vašu.

Rovnako musím pochváliť aj úžasný makovník, ten nemá obdoby v žiadnych iných makovníkov.

Takže veľmi pekne ďakujem za to, že Vaša firma existuje a takto prináša radosť pre labužnícke jazýčky v slovenských domácnostiach. Nech sa Vám aj naďalej darí, prajem veľa úspechov, povzbudzujem usilovné pracovníčky, aby Vaše výrobky boli symbolom vysokej kvality a najlepšej chuti nielen tu na Slovensku, ale aj v Čechách. Ak tam Vaše výrobky ešte nepoznajú, nevedia o čo prichádzajú.

Veĺa šťastia :))

S pozdravom Vaša stála jedáčka

Andrea Hároniková

  

                                                                                                                                                           4.6.2010

Pekáreň Rusina v Dolnom Kubíne.

Pekáreň v Rabči.

Pozdravujem Vás všetkých, ktorí nám denne pripravujete chlieb, najmä "Dlháň",

rožky a ďalšie voňavé a chutné výrobky.

Prívetivo nám ich ponúkajú a kladú na pult Vaše usmievavé predavačky.

Ďakujeme.

Chcem však osobitne poďakovať za pochúťku z Rabče. Kabáč u nás doma v Turci, podymok.

Pozrieť naň, je môj návrat do detstva.

Chutí mi aj dnes, aj mojim deťom a vnukom.

Prajem Vám

Zdravie a úspechy vo Vašej práci.

Je v nej umenie i láska.

Nech chlebík každodenný nikdy nechýba.

   S pozdravom

                                   Marta Sabaková

 

 

Posledná úprava ( Monday, 18 May 2015 )
 
Newsflash

MAK ...čo o ňom vieme? 

Mak sa  u nás začal pestovať až začiatkom 19. storočia, jeho história je však oveľa staršia. Poznali ho už starí Egypťania, okolo roku 3000 pred naším letopočtom ho uctievali Sumeri ako kultovú rastlinu. Mak je v mnohých regiónoch Slovenska neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Tradícia hovorí, že ak na sviatočnom stole nechýba, bude mať domácnosť v nasledujúcom roku hojnosť všetkého.

Makovníkmi a makovými buchtami proti stresu
Mak má pomerne veľa bielkovín, tvoria až dvadsať percent jeho obsahu. Okolo štyridsať percent tvoria tuky, ide najmä o glyceridy kyseliny linolovej. Nezanedbateľný je aj podiel vlákniny, v sto gramoch maku jej býva okolo 4,5 gramu.  Z vitamínov treba spomenúť vitamín E, z minerálnych látok najmä vápnik, horčík a železo.
Osobitne treba vyzdvihnúť vápnik, v sto gramoch maku sa ho nachádza až 1400 miligramov, čo je najviac zo všetkých potravín. Je to dvanásťkrát viac ako má mlieko, trikrát viac než syry. Pravidelná konzumácia maku môže preto významne prispieť k prevencii osteoporózy – ochorenia z nedostatku vápnika, ktoré vo vyspelých krajinách nadobúda charakter epidémie. Mnohí ľudia tiež uvítajú upokojujúce účinky maku a jeho priaznivý vplyv na zdravotný stav vlasov, nechtov a zubov.

...preto v náplniach našich výrobkov je použitý pravý mak, žiadne náhrady maku!!!

leták